ПРО ПОГАНЕ
Питання об’ємне, спробуймо разом знайти просте рішення, яке відповідає саме твоїй ситуації.
Як давно тобі зле?
А. Менше доби. — Так буде не завжди, просто зачекай.
Б. Від доби до тижня. — Обговори це з кимось близьким або сходи до терапевта.
В. Більше тижня. — Бігом на прийом і не сперечайся.
Чи є в цього «погано» одна об’єктивна причина?
А. Є. — Шукай варіанти вирішення, консультуйся з компетентними людьми, проси поради в тих, хто вже успішний у цій сфері.
Б. Однієї немає, є багато дрібних. — Причина лежить за межами цих негараздів. Варто вчитися каналізувати емоції, позбавлятися напруги й знаходити справжню причину поганого стану.
В. Немає причини. — Бігом до терапевта, система дала збій, це вже потребує уваги.
Як це «погано» проявляється?
А. Фонова смуток. — Є травма, яка постійно висмоктує з тебе сили. Час від неї позбутися, поки вона не заявила про себе жорсткіше — через ситуацію чи зрив.
Б. Напади агресії, паніки, істерики. — Відкладати зустріч із терапевтом уже не вийде. Якщо потрібен був знак — ось він.
В. Нудьга і постійне бажання чимось себе зайняти. — Втеча від себе і зустрічі з болем, який тебе сформував. Пора дорослішати, а робота з психологом — хороший м’який шлях. Або хоча б навчить не тікати від труднощів і страхів.
Г. Апатія. — Якщо більше двох днів — пора на консультацію. Якщо відчуття загалом знайоме — теж сходи.
Як справи зі сном?
А. Добре сплю, висипаюсь. — Чудово, це хороший знак.
Б. Сплю тривожно, часто прокидаюсь. — Привід уважніше ставитися до свого стану: вчитися розслаблятися перед сном, не користуватись ґаджетами за пів години, медитувати.
В. Безсоння. — Це вже не ок, час записатися до хорошого спеціаліста найближчим часом.
Як справи із сексуальним бажанням?
А. Чудово, регулярно хочу. — Реалізовуй 🙂
Б. Рідше, ніж зазвичай, але є. — Привід задуматися про відпочинок і навчитися відключати голову: переносити завдання на папір, делегувати, прислухатися до сигналів тіла.
В. Абсолютна асексуальність. — Якщо більше тижня — 911.
Чомусь люди лікувати зуби ходять до стоматолога, ніхто сам не свердлить і не просить батьків чи друзів. При цьому спеціалістів по психіці багато хто уникає, вважаючи їх непотрібними або такими, що потрібні тільки «психам».
Люди, з чого ви вирішили, що розум і психіка влаштовані простіше, ніж зуби? Або що ви в них розбираєтеся краще, ніж у зубах? Вам здається, що займаючись самолікуванням розуму, менше шансів отримати серйозну травму? Якщо тобі погано — тепер ти знаєш, що треба робити.
Будь розумничкою.
Адонай.







